(បាងកក)៖ ប្រព័ន្ធផ្សព្វផ្សាយក្នុងស្រុក បានរាយការណ៍នៅថ្ងៃព្រហស្បតិ៍ ទី២៧ ខែមីនានេះថា ប៉ូលិសថៃកំពុងស្វែងរក បុរសជនជាតិសិង្ហបុរីម្នាក់ បន្ទាប់ពីស្រ្តីជាសង្សារត្រូវបានប្រទះឃើញស្លាប់ក្នុងបន្ទប់ នៅឯទីក្រុងបាងកក។ នេះបើយោងតាមការចេញផ្សាយដោយទីភ្នាក់ងារសារព័ត៌មាន CNA។
កាសែត Bangkok Post រាយការណ៍ថា ស្រ្តីពីរនាក់បានប្រាប់ប៉ូលិសប៉ុស្តិ៍ Thong Lor កាលពីថ្ងៃពុធសប្តាហ៍នេះថា ពួកគេបានបាត់ទំនាក់ទំនងជាមួយស្រ្តីរងគ្រោះ អាយុ ៣០ឆ្នាំ ដែលត្រូវជាមិត្តភក្តិពួកគេ តាំងពីថ្ងៃចន្ទមកម្ល៉េះ។ ស្រ្តីរងគ្រោះមានសង្សារជាជនជាតិសិង្ហបុរី អាយុ ៣២ឆ្នាំ។ តាម​សារព័ត៌មាន Khaosod English នៅថ្ងៃដដែលនោះ ប៉ូលិស បានចុះទៅអគារមួយនៅផ្លូវ Sukhumvit Soi 39 សង្កាត់ Watthana រួចប្រទះឃើញសាកសពស្រ្តីរូបនោះនៅក្នុងបន្ទប់ទឹក ដែលត្រូវបាន​រុំ​ដោយ​កម្រាល​ពូក និង​ភួយ។
វីដេអូពីកាមេរ៉ាសុវត្ថិភាព បង្ហាញឱ្យឃើញគូស្នេហ៍​ទាំង​ពីរ​នៅ​ក្នុង​ជណ្ដើរ​យន្ត​ កាលពី​ល្ងាច​ថ្ងៃ​អាទិត្យ មុន​ពេល​​ចាកចេញ​ពី​អគារ។ នៅយប់​ថ្ងៃ​ដដែល គេ​ឃើញ​បុរស​ជនជាតិ​សិង្ហ​បុរីរូបនោះ​ ជូនស្រ្តីរងគ្រោះត្រឡប់មកបន្ទប់​​វិញ។​ ​ក្រោយមកប្រហែល​ពាក់​កណ្តាល​អធ្រាត្រ​ឈានចូលថ្ងៃ​ចន្ទ បុរសរូបនោះបានឡើងជណ្តើរយន្ត​ទៅ​បន្ទប់ខ្លួនឯង រួចចាកចេញពីបន្ទប់ជាមួយនិងវ៉ាលី នៅរសៀលថ្ងៃអង្គារ ហើយឡើងជិះ​រថយន្ត Mercedes ពណ៌​ខ្មៅចេញទៅបាត់។
ប៉ូលិស​រក​ឃើញ​ថា រថយន្ត​នោះ​មាន​ចុះ​បញ្ជី​ឈ្មោះ នៅ​ទីក្រុង​បាងកក ដោយបុរសជនជាតិ​ថៃ​ម្នាក់ដែលបាន​ស្លាប់ហើយ។ ពេលនេះ CNA កំពុងទាក់ទងទៅកាន់ក្រសួងការបរទេសសិង្ហបុរី ដើម្បីសុំព័ត៌មានបន្ថែម៕